Dodaj do ulubionych
Ustaw jako startową

Tarasy drewniane - Płytki tarasowe Hortus - Montaż

Płytki tarasowe Hortus można układać na każdym stabilnym i wyrównanym podłożu: zagęszczony piasek, ziemia, posadzka cementowa, płytki, kostka brukowa itp. Płytki można kilkakrotnie montować i demontować. Są odporne na warunki atmosferyczne i korozję biologiczną.
Przed rozpoczęciem montażu płytek tarasowych Hortus należy dokładnie obejrzeć każdą płytkę i sprawdzić, czy drewno jest prawidłowo przykręcone do podkładu i ewentualnie dokręcić śruby.

Montaż płytek polega na umieszczeniu zaczepów znajdujących się z boku kratki montażowej w gniazdach sąsiadujących płytek aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Każda kratka montażowa posiada 2 krawędzie z zaczepami i 2 krawędzie z gniazdami. W przypadku montażu płytki ułożonej zaczepami od dołu należy podnieść sąsiednią krawędź z gniazdami do góry i włożyć pod nią płytkę z zaczepami. System łączenia płytek pozwala na wyjęcie np. uszkodzonej płytki ze środka ułożonej powierzchni. W tym celu należy lekko unieść uszkodzoną płytkę używając np. śrubokręta i po prostu uwolnić ją z zaczepów.


Po zmontowaniu całej powierzchni należy dokładnie całą powierzchnię wyczyścić i po wyschnięciu zabezpieczyć całość specjalnym olejem impregnacyjnym Hortus. Zaleca się stosowanie oleju impregnacyjnego minimum raz w roku np. przed każdym sezonem letnim. Płytki tarasowe Hortus objęte są 2 letnią gwarancją i konserwacja minimum raz w roku jest konieczna by ją utrzymać.

Copyright © by drewnianetarasy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.