Dodaj do ulubionych
Ustaw jako startową
Hortus
Vetedy
UPM

Systemy montażu - mocowania tradycyjne

Mocowanie tradycyjne - wkręty ze stali nierdzewnejMocowanie tradycyjne to łączenie deski tarasowej z legarem za pomocą wkrętów (od góry). Do mocowania deski tarasowej należy użyć wkrętów ze stali nierdzewnej, klasy A2. Zastosowanie wkrętów ze zwykłej stali spowoduje ich szybkie korodowanie w kontakcie z wilgocią i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto, niektóre gatunki drewna zawierają w swoim składzie substancje przyspieszające korozję stali (np. bangkirai zawiera kwas taninowy - kontakt ze stalą powoduje plamienie drewna i szybką korozję).

Mocowanie tradycyjne - wkręty ze stali nierdzewnejMocowanie tradycyjne - wkręty ze stali nierdzewnej

Należy pamiętać, że twarde gatunki drewna (np. massaranduba, bangkirai) muszą być wcześniej nawiercane. Pozwoli to uniknąć pękania desek w trakcie montażu i później w trakcie użytkowania. Wkręty stosowane do montażu deski tarasowej nie powinny być mocowane w odległości większej niż 5-7 cm od czoła deski, aby uniknąć wyginania końców. Minimalna długość wkrętów powinna być równa dwukrotnej grubości montowanej deski, wymagana średnica wkrętów - 5mm.

Nie ponosimy odpowiedzialności za stosowanie wkrętów do desek z niepewnego pochodzenia, powietrznie suszonych i nieodpowiedniej jakości.

Copyright © by drewnianetarasy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.